T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BURDUR İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası Başladı

Burdur Cumhuriyet meydanında çelenk sunma töreni ile başlayan “Turizm Haftası” etkinlikleri kapsamında, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal marşının söylenmesiyle birlikte,    programa halk oyunları gösterisi ile devam edildi. İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Mehmet Özdemir’in yapmış olduğu konuşmasında kültürün motiflerini ve turizme faydalarını ön plana çıkardı. Konuşmanın ardından tüm davetliler ve katılımcı vatandaşlar cumhuriyet meydanında kurulan stantlara davet edildi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu, Aşçılar ve Pastacılar Derneği, Varollar A.Ş ve de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün birlikte organize ettiği faaliyet programında burdur şişi ikramı, öğrencilerin en iyi servis ve meyve tabağı süsleme yarışması yer aldı. Programa Burdur Valiliği başta olmak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü, İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve diğer müdürlüklerde katıldı.

Burdur’da dolu dolu bir turizm haftasının yaşanmasını amaçlayan bu aktivitelerde hem Burdur’un yöresel özellikleri tanıtılmış oldu hem de kentteki turizm potansiyeli vitrine çıkarıldı. Programa katılan protokol mensupları ve vatandaşlarda bu aktivitelerde yer alarak renk katmış oldu.

Hızlı Servis yarışmasında derece alanlar 

1. Günan Darcan

2. Aycan Açıkbaş

3. Büşra Özen

Meyve Tabağı Süsleme Derece Alanlar: 

1. Adem Akgün

2. Emre Yapıcı

3. Evin Okçu

  • Turizm Haftası Kutlamaları.JPG
  • Turizm Haftası Kutlamaları-1.JPG
  • Turizm Haftası Kutlamaları-2.JPG
  • Turizm Haftası Kutlamaları-3.JPG
  • Turizm Haftası Kutlamaları-4.JPG